| alinionutz670 a întrebat:

Am ip static si vreau sa mi-l fac dinamic daca se poate...sau sa schimb ip ul se poate?
funda +vot!

Răspuns Câştigător
| guardian18angel a răspuns:

Ip-ul dinamic il ai daca iti faci un abonament prin broadband.

Spre exemplu, tu probabil trebuie sa-ti bagi ip-urile de cate ori reinstalezi windows-ul. Eu... am username si parola, iar IP-ul e unul ales de retea, la nimereala, de fiecare data cand ma conectez la net.

Trebuie sa vorbesti cu firma de net de la tine din oras sa-i intrebi ce platforma au, daca e posibil, in ce conditii, si asa.

3 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Vroiam sa iti zic eu cum iti poti schimba ip-ul chiar daca e static dar lasa. vad ca esti mafiot laughing

| 5Dollar a răspuns:

Buna! Pentru a schimba ip-ul trebuie sa vorbesti cu operatori de la internet adica cu cei la care ai facut contract si sa ceri aceasta schimbare. Si da se poate schimba si ip-ul vorbeste tot cu ei. FUNTA?

| ionutslk a răspuns:

Sigur acum depinde si de la ce firma ai net happy