| pantofipantofi a întrebat:

Am lucrat la o firma in care seful e nebun la cap m-a obligat sa imi scriu demisia fara ca eu sa vreau, a trecut luna si a venit ziua de salariu, si am aflat de la colegi ca s-au dat banii, m-am dus acolo si a spus ca nu au venit banii si ca ma suna in cateva zile sa vin dupa ei, eu nu i-am zis ca am aflat ca i-a dat sa nu dau pe nimeni de gol, oare ce s-a intamplat cu banii mei de fapt?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-as putea spune exact, este loc de mai multe ipoteze: 1. A uitat sa te treaca pe statul de plata. 2. Vrea sa te pedepseasca, obligandu-te sa mergi de cateva ori dupa ei si chiar 3. Vrea sa renunti la banii respectivi. Numai bine!

| Lisadream a răspuns:

In contract ai trecuta o data de salariu (daca l-ai semnat) Daca acea data a trecut poti sa iti ceri drepturile. Daca nu te intelegi frumos cu el poti sa depui si o reclamatie la ITM si ei deschid un fel de ancheta sa vada ce s-a intamplat. O sa il ia la bani marunti cu multe lucruri nu o sa-i placa.

| ROB3RT89 a răspuns:

La cat de mare e coruptia, cred ca au ajuns in buzunarul lui, bine nu bag mana in foc dar alta explicatie logica la ora asta nu gasesc...Si sa inteleg ca dupa o luna tea"obligat"sa-ti scrii demisia?! Ai gresit cu ceva? Sau ce s-a intamplat?! Oricum daca nu semnezi demisia teoretic nu prea are ce sa-ti faca, mai ales daca ai contractu pe o periodata determinata! Oricum mare atentie ce semnezi, si scucces la gasirea unui nou loc de muncahappy

| Couragebv a răspuns:

Tu sa insisti dupa banii tai, sa nu-i lasi asa, pentru ca e dreptul tau, si eu am patit lucrul asta. cel mai simplu lucru este SA NU LASI lucrurile asa! seaca-l la cap sa-ti dea banii, dreptul tau.

| VladimirPutin a răspuns:

Păi banii tăi fi sigură că nu mai vin dacă ești la particular

| Yaguar a răspuns:

Banii tai au ajuns in pintecele sefului.
http://www.TPU.ro/......ina-1.html

| pantofipantofi explică:

Am lucrat cu contract de munca

| yana_9783 a răspuns:

Nu ii mai primesti