| ANONIMMUULLLj a întrebat:

Am media de admitere 6.70 dar nu am fost repartizat la nici un liceu, stiu ca se va face a doua serie de repartitii, insa nu imi doresc sa intru la un liceu forestier, stiu ca ar fi trebuit sa imi trec un liceu mediu sau mai slab cotat, m-am bazat pe ultima mea optiune unde se intra cu 6.03, dar totusi nu am intrat, tatal meu are un loc de munca stabil in Belgia, Bruxelles, este vreo' sansă să mă inscriu la un liceu de acolo, avand in vedere că as fi avut o locuinta stabila si in ultimele luni de plictiseala mai mult am inceput sa invat limba franceza, ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Și eu am fost anul asta în clasa a 8 și am fost repartizata la resurse naturale și protecția mediului. Nu am avut media mult mai mare decât a ta. Am colegi care nici ei nu au fost repartizați. Poți încerca să mergi la școală profesionala sau sa vezi la ce licee au mai rămas locuri ori sa alegi licee din apropiere și sa faci naveta. Nu ți-aș recomanda sa alegi sa mergi în străinătate. E mult mai dificil în special dacă nu cunoști limba, și ma îndoiesc ca în câteva luni ai putut învață multă franceza. Îți va fi greu sa te acomodezi cu sistemul de acolo asa ca eu îți sugerezi sa fii pozitiv și dacă chiar nu reușești sa ajungi la un liceu care sa te mulțumesca poți încerca și varianta cu Belgia. Numai bine!

| AlexandraER a răspuns (pentru Michaeel):

Si eu sunt pe protecția mediului, la ce liceu ai intrat? Eu nenitescu

| Raul_Raul_1996_k2Yl a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie, cica numai la scoli profesionale putem aplica(