| deceimitrebeunnume a întrebat:

Bună ziua. Sunt elev în clasa a noua la profil de ștințe ale naturii la un liceu din Timișoara. Aș dori să mă transfer din semestrul doi la un alt liceu pe matematică-informatică. Țin să menționez faptul că doresc să mă transfer la un liceu mai slab cotat, doar pentru profilul de mate-info. Media de admitere am avut-o destul de mare (9.51), dacă puneam acel liceu la prima mea opțiune aș fi intrat pe primul loc la profilul de mate-info. Ce trebuie să fac ca să mă transfer? Ce condiții trebuie sa îndeplinesc? Trebuie plătit ceva? Trebuie să dau vreun test?

2 răspunsuri:
| Mihaela_Buzduganmih_1998 a răspuns:

Pai iti trebuie medie sa poti sa intri si sai cunostintele necesare pentru profil ca o sa trebuiasca sa dai un test

| deceimitrebeunnume explică (pentru Mihaela_Buzduganmih_1998):

La ce medie te referi? media de pe primul semestru din a noua sau media de admitere? media mea de admitere e mai mare cu 12 sutimi decât cea mai mare medie a celor din liceul respectiv deci nu cred că e problemă. la examen ma descurc eu