| mistersigroaza a întrebat:

Am nevoie de un loc de muncă și m-au împiedicat două aspecte: Programul și indisciplina.

Am un program de somn dat peste cap și îmi e teamă de cum vor evolua lucrurile odată angajat, cum mă voi organiza astfel încât să fiu odihnit, să am timp să mă pregătesc și să mai am timp și pentru mine?

Ca de exemplu, să îmi iau mâncare la mine sau să îmi comand acolo?

Fundă!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Pai in primul rand este important sa te odihnesti suficient incat sa fii in stare sa duci ziua respectiva la bun sfarsit si cu timpul o sa iti reglezi programul de somn.

Pentru organizat te trezesti cu 1 ora inainte sa pleci ca sa ai suficient timp.

Pentru mancarea la serviciu, vezi cum iti convine mai mult, sa iti iei la tine sau sa comanzi.

E firesc sa te sperie un pic, pentru ca iesi din zona ta de confort, adu-ti aminte cand ai iesit ultima oara si cum a fost atunci cand ai reusit cu succes.

1 răspuns:
| Vântulalb a răspuns:

Te vei chinui putin la inceput insa iti vei regla somnul. Daca poti comanda mancare acolo, bine. Dar e mai scumpa decat cea luata la pachet.
Nu ne spui nimic de indisciplina. Va trebui sa respecti regulile de la locul de munca. De oriunde. Gandeste-te ca ai nevoie de un venit, dar si ca lucrand vei avea asigurata pensia.