| cOsTeL966 a întrebat:

Buna, am o problema putin mai delicata. legata de facultate. Eu am intrat in anul 2016 la o facultate, la buget.Nu cred ca are relevanta sa precizez la ce facultate. alta este problema. Eu din tot anul scolar am fost cam 2-3 saptamani. Am realizat ca mi-am ales prost profilul si nu am mai putut continua. nici colegi nu au fost o influenta tocmai buna. Chestia e ca parintii mei nu stiu nici in prezent de acest lucru... acum cand teoretic trebuia sa fiu in anul doi. Intre timp cat nu am fost la facultate m-am angajat si programul de munca este de 6 ore. cam atat trebuia sa stau si la facultate. Imi este foarte teama sa nu vina ceva prin posta de la facultate, mai ales ca diploma de bac este inca acolo, cand m-am angajat a fost indeajuns o copie legalizata. Nu vreau sa mai continui cu povestea asta si ma pregatesc sa le spun. doar ca mai am nevoie de 2 luni. Stiu ca e greseala mea. am fost foarte prost ca nu le-am spus de la inceput. acum imi e chiar teama de reactia lor. avand in vedere ca pana la urma dorm si mananc la ei in casa.Mama mea tine pret pe scoala. poate prea mult. dar eu am mintit in tot acest timp. Cum spuneam acum imi e foarte frica sa nu vina ceva prin posta. acum ca a inceput anul 2. (Am 20 de ani, daca contraza la ceva)

2 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

Da ai o problema...
incepe prin a face o față de vinovat, din aia de nu mai ai chef de râs de absolut nimic ca sa te intrebe: "ce bai ai?"
NU ne mai spune cat incasezi pe motiv ca nu iti place faculta.
Daca nu poti negocia nimic atunci pe semne trebuie sa faci alta... de data asta... o sa o faci.

| NGheorghe a răspuns:

Era sa uit:
nu "contRaza" la nimic ca ai atati ani.