| anonim_4396 a întrebat:

Am o dilema. Mai un an si o sa trec pe clasa a 12-a.As vrea sa ma duc la facultate, dar oare la care?
Sunt la filologie.Cu limbile straine ma descurc, de fapt numai cu engleza ca germana...straight face.
Nu ma pasioneaza prea mult romana, dar ma descurc(la comentarii, referate.etc!)Nu stiu ce sa fac mai departe.Nu vreau sa fac facultatea si dupa sa stau acasa pentru ca nu pot profesa. M-am gandit sa fac cursuri de cosmetica, dar nu stiu daca e cea mai buna alegere. Voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| emabrumareanu29 a răspuns:

Buna. iti propun un job. reprezentant/coordonator la giada rome sau ladys.daca te intereseaza,id-ul meu este ema_brumareanu@yahoo.com si iti pot da mai multe detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa nu faci nici o facultate. Eu zic sa te apuci sa te autoeduci in toate domeniile vietii: relatii/iubire, bani/afaceri, vocatie, personalitate, spiritualitate. Singura! Urmeaza-ti pasiunea!
Daca trebuie sa te duci la o facultate du-te la psihologie. Nu te lua dupa altii care zic ca nu ai sa faci nimic cu psihologia si iti spun, daca iti place cu adevarat ai sa ajungi departe! Ai un potential mare! SUCCES!