| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare:Ce facultate trebuie sa faci ca sa fii ghid turistic?

D-au funda

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Ooooof, Doamne, ce inseamna d-au?

Nu exista nicio facultate care sa-ti confere la sfarsit titlul/calificarea de ghid, pentru asta se fac niste cursuri si e suficient sa ai liceul si bacul luat, dar daca scrii "d-au" si la bac nu prea vad sa-l iei...
Poti vedea aici un astfel de curs http://monom.ro/Scoala-de-ghizi/curs-agent-de-turism-ghid.html sau dai o cautare pe google poate gasesti ceva in orasul unde locuiesti, daca nu esti din Bucuresti. Poti merge insa la un liceu cu profil economic, au sectie de turism si e posibil sa primesti calificarea cand termini liceul.

| Goje_Alexandru_1999 a răspuns (pentru mixxjim):

Am scris repede si am gresit

| iulia55644 a răspuns:

Crez ca de turism sau...