| Feri5 a întrebat:

Am o întrebare. Dacă fac facultatea de inginerie aerospațială la UPB, pot fi și pilot de linie, pe lângă inginer?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti. Ca pilot ai nevoie de o scoala speciala pentru politaj, nu de inginerie aerospatiala.
Fiecare profesie are propria-i scoala si calificare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Pentru asta ai nevoie de o școală de pilot. Este altă meserie.

| Frank51 a răspuns:

Poti sa fi mecanic de avioane, pare super interesant.

| Feri5 explică (pentru Frank51):

Și ca să poți fi mecanic de avioane, nu-i tot una cu facultatea de inginerie aerospațială?

| rosessunflowersandlillies a răspuns (pentru Feri5):

Nu. Sunt doua lucruri diferite.

| Furnicuta000 a răspuns:

Vreau sa te avertizez ca facultatea aia e incredibil de grea

| Alverto a răspuns:

Mă gândesc că fiind inginer, ești destul de matur să îți dai seama că e alta specializare. Tu proiectezi avioane, nu conduci. Daca vrei să faci și asta trebuie sa urmezi o școală adecvată, care nu e deloc ieftină.

| Feri5 explică:

Serios? Nu mă prea interesează partea asta, cu astronautica. Doar cea de aviație...