| MZc a întrebat:

Daca dupa terminarea facultatii de litere(licenta+master) vreau sa predau la gimnaziu, nu la liceu, o sa am salariul mai mare decat cei care au terminat doar licenta?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Salariul e in functie de nr de ore.

| sierra1 a răspuns:

Nu, va fi la la fel. Masterul îți permite doar să predai și la liceu

| unvecin a răspuns:

Nu cred că masterul contează la salariu.
Am predat și fără master și cu master, dar nu rețin să fi făcut vreo diferență.

Când am luat definitivatul, da, mi-au mărit salariul... cu 5 lei. (Asta prin 2011-2012.)

| unvecin a răspuns:

Ar trebui să-ți faci un cont aici: http://forum.portal.edu.ro
Pentru întrebări de genul ăsta și pentru a fi la curent cu multe treburi, e super-util.

| JeanBmB a răspuns:

Salutare, salariul il vei lua in functie de numarul de ore. Si normal...da, la gimnaziu vei lua un procentaj mai mare decat la liceu. Recomnadrea mea este sa predai la gimnaziu. Succes!

| Nemessys a răspuns (pentru JeanBmB):

De ce se ia salariu mai mare la gimnaziu?