| Mihai_Barbu_1996_2KSX a întrebat:

Am o nelaumurie, vreau sa ma inrolez in armata si nu stiu exact care este inaltimea minima.

Am 1.67 m si 69kg
Practic de 4 ani rugby si box de 2 ani, am o conditie fizica foarte buna si performante foarte bune.
Varsa 17 ani.

in restul cerintelor ma incadrez fara probleme.

Am auzit ca inaltimea minima ar fi 1.70 sau 1.75, acum nu stiu ce sa mai cred. 3 cm sa distruga un vis si multa munca...

Răspuns Câştigător
| DovleacTurbat a răspuns:

Doar politia si jandarmeria au regule de inaltime (asta din cate stiu eu) Poti intra pe site-ul oficial al mapn si te poti interesa acolo la capitolul recrutari.

1 răspuns:
| ilseparatios a răspuns:

Esti bine, nici o problema