| misterelvisz a întrebat:

Am 28 de ani, conditie fizica si psihica garantata! Asi dori sa ma inrolez in armata la cerere. am sanse? cel mei coerent raspuns Funda! Va multumesc pentru timpul acordat!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Te poti inrola in calitate de "soldat/gradat profesionist" daca te prezinti la un birou de informare-recrutare din judetul tau --- vezi adresa si datele de contact :http://www.mapn.ro/recrutare/bir.php

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Te poti angaja militar voluntar. locurile si ce-ti trebuie pentru depunerea actelor, le gasesti la centrul militar judetean din orasul tau.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu mai exista forma de inrolare la care faci referire.Trebuie sa urmezi cursurile unei academii sau a altei forme de scoli militare si acolo sa te indrepti spre un anumit profil.Tu poti opta pentru un profil anume, dar trebuiesti evaluata de niste comisii.Conditia fizica si psihica pe care crezi ca o ai s-ar putea sa nu se incadreze standardelor militare.

| misterelvisz explică:

Scuzatimi ortografia dar am o problema cu tipul de tastatura...

| misterelvisz explică:

Domnul Danut va multumesc in primul rand! Si mi se pare foarte coerent raspunsul dumneavoastra! Adevarat probabilitatile ca eu sa fiu una din putinele persoane care nu s-au lasat "conduse" de televizor, internet etc... sunt mici dar totusi exista!