| mgtow a întrebat:

Am o problema legata de servici, ma aflu in strainatate si din cate vad situatia muncii e din ce in ce mai proasta, lumea incepe sa dispere si cert e ca si pe mine ma afecteaza. Zilele precedente m-am pus in contact cu o firma din tara care angajeaza tineri fara vechime sau cu putina vechime pe autotren la nivel international si ziceau ca sanse sant de angajare. Acum vine partea 2ª taicameu are un apartament recent cumparat dar nu e mobilat, maicamea imediat isi termina casa de renovat numai ca nu e situata intro zona accesibila deoarece trebuie sa ma invart prin Brasov sa fac rost de acte pentru angajare. Ce fac sa merg in ianuarie in Romania si sa pregatesc documentele de angajare apoi sa plec la condus? Sau sa ajung la un acord cu taicameu sa vad daca poate macar sa imi lase un pat, frigider si un aragaz cu o masa pentru ca dupa ce e depus dosarul in cateva zile ma suna sa plec in Timisoara si de acolo merg in Austria la baza. Dupa ce primisem un raspuns cu actele de angajare am intrebat daca am siguranta de a putea incepe sa lucrez cu ei cand depun dosarul ca sa nu fac actele de pomana si nu au raspuns, multi au plecat cu ei din cate am vazut pe forumuri. Doar in documentele de angajare mi se cere si pasaportul, cardul european de sanatate nu cred ca sant tepari indata ce imi cer aceste documente... ce ma fac?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca aveai chef de munca erai angajat demult.
Criza exista doar in capul unora.

| aLeXz95 a răspuns:

Ce firma e? Tatal tau unde are apartamentul? De venit in Romania, sa vii sa-ti iei actele, ca nu sti ce oferte mai gasesti.