| aleee5262 a întrebat:

Am sanse sa devin insotitoare de bord daca am scolioza? Nu e asa grava, nu port corset. In 4 ani cica pot sa recuperez dar sunt curioasa daca am sanse

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am sanse sa devin insotitoare de bord daca am scolioza?"

da, pe salvare, ai putea ajunge doar să faci o școală

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba i pe ei care suntconditiile lor de angajare, si daca te incadrezi, de ce nu.Ce varsta ai?

| aleee5262 explică (pentru CristiDinBucuresti):

15.e devreme totusi dar vreau sa ma gandesc la viitorul meu si aia e meseria pe care o doresc foarte mult. Pe internet nu prea am gasit multe informatii asa ca nu stiu la ce sa ma astept daca am scolioza

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru aleee5262):

Ca stewardesa trebuie sa stai ore in sir in picioare, daca ai scolioza nu vei rezista, ei caută pentru angajare persoane perfect sanatoase, si trebuie sa fi înaltă asta este o conditie pusa de ei, vei sta pe tocuri dar toc foarte mic pana in 8 cm, nu vei avea zile libere de sarbatori deoarece atunci lumea pleaca in excursie, dar asta era inainte de covid, acum sigur lucrurile stau diferit zborurile se anuleaza datorita pandemiei deci ideea cu stewardesa nu este o idee buna in actuala conditie in care din cauza covidului multe companii de zbor au concediat angajatii datorita faptului ca nu se mai poate circula in alte țări.

| Nirvanaaa a răspuns:

Daca faci ceva kinetoterapie sa se rezolve, da. Acum depinde si de cerintele companiei aeriene care te angajeaza.