| BlancaFantasma a întrebat:

Am sanse sa iau examenul la matematica pentru admiterea la Automatica si calculatoare(timisoara), daca am facut pregatire in clasa 11 si voi face si anul acesta in clasa 12`a?

7 răspunsuri:
| stefan97nic a răspuns:

Salut daca iti place matematica, sau chiar iti doresti sa intri acolo da ai sanse foarte mari.Succes

| ShowTim3 a răspuns:

Eu am facut din cls 6 pana in clasa 8, 3 ani pregatire la mate si nu stiu nimic, le-am zis parintilor ca sunt tampiti si batuti in cap ca si asa arunca bani degeaba pe fereasta 40 lei /saptamana si ca mai bine imi dau bani astia mie, dar idioti cum sunt parinti nu au ascultat de mine, si cu o saptamana inainte de examen (dupa 3 ani de meditatie ) profa a zis ca ii pare rau pentru mine ca si cand as fi luat 2.50 deja, parca cazusem in prapastie! si eu deal dracu tot nu am invatat nimic si am luat o nota decenta, si am intrat si la un liceu foarte bun din oras, desi astia erau resemnati ca am laut un glont in cap si am murit, si parinti erau suparati rau pe mine... straight face deci depinde de tine smug straight face daca esti desteapta nu ai nevoie ca poti si singur/a, daca esti lenes/a te duci degeaba ca mine si arunci bani pe geam straight face cred ca au dat 40-50 mil care puteau sa mi le dea mie... dar asa e cand nu are lumea incredere in copii.

| adriangabor92 a răspuns:

Da

| MenInShadow a răspuns:

Nu pune intrebari din astea, ca si eu am facut pregatire pentru examenul din clasa a 8 a, la matematica, si tot la mate, cu toata pregatirea am luat nota mica, si profa cu care faceam, era una dintre cele mai bune din zona aia. Daca nu iti place matematica, nu se stie daca vei lua nota mare.
Eu de ex, am urat matematica, si am luat nota mica, insa la romana, care-mi placea am luat nota maricica

| bluebios a răspuns:

Crede-ma cel mai usor lucru din facultatea de AC este sa iei examenul de admitere. Ai sanse foarte mari ca sa intri daca ai facut doi ani de meditatii. Cel mai bine iti dai seama cat de pregatita esti daca iei subiectele din anii trecuti si incerci sa le rezolvi ca si cum ai fi la examen. Eu am terminat AC la Bucuresti si admiterea mi s-a parut floare la ureche, in schimb facultatea mi s-a parut ingrozitor de grea. Eu unu daca as fi acum clasa a 12-a as alege facultatea de informatica, cand o termini ai acces la exact aceleasi job-uri si esti la fel de apreciat, dar este mai scurta si mult mai usoara, in plus cunosc oameni care au terminat info si au salarii mai mari ca cei care au facut AC.

Iti urez multa bafta la BAC-ul si admiterea de la anul'winking

| razvan_8788 a răspuns:

Depinde cat interes manifesti la aceasta disciplina, matematica e o stiinta exacta, ea nu se toceste se lucreaza in functie de memoria gandirea si rabdarea ta daca vei lucra in fiecare zi si incepe sa-ti placa cu adevarat ai sanse mari sa pasesti pe calea succesului! Eu iti doresc mult succes, si sunt mai mult ca sigur ca vei reusi, asta depinde doar de tine!

| Veve_1647 a răspuns:

Pai daca tu esti atent(a)la ce explica profesoru' acolo, o sa inveti cu siguranta si o sa il iei.Dar daca te gandesti la altceva in timp ce iti preda, n-o sa ai sanse.:*