| Furnicuta000 a întrebat:

Am si eu o dilema. Eu nu am reusit sa termin facultatea (la Poli), trebuie sa fac an suplimentar si sa dau licenta la anul. Si acum daca vreau sa ma angajez ce scriu in CV? Nu am mai lucrat niciodata, nici facultate terminata nu am...de lucru as gasi eu ceva dar ar trebui sa mentionez si aceasta facultate? Si daca da, cum?

1 răspuns:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

La studii scrii ca facultatea este inca in curs.
De ex scrii 2016- prezent ( daca folosesti europass cand iti faci cv-ul)
Atunci cand vei fi chemata la un interviu si te intreaba de studii, le spui ca mai ai un an si termini, nimic mai mult.