| PornAddicted01 a întrebat:

Salut TPU. Sunt anul 1 la facultate la calculatoare. Imi place facultatea asta chiar daca nu inteleg foarte bine totul dar am o dilema. In acelasi timp as putea sa renunt la facultate si sa ma angajez, lumea spune ca pe un salariu "mare" desi asta e discutabil pentru ca fara facultate ma gandesc la maxim 2500 lei. Eu vreau sa continui facultatea si sa imi caut de lucru la vara dar tata tot insista cu firma asta. Ce sugestii aveti?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt de parere sa termini facultatea. Poti sa lucrezi in vacanta de vara, dar nu abandona studiile.

| Adry05 a răspuns:

Mai bine studiile, mai ales dacă-ți și place ce faci și ești bun

| sierra1 a răspuns:

Fă școală că după (dacă n-o faci), o să-ți pară rău