| cristinuca05 a întrebat:

Am si eu o intrebare.anul acesta incep liceul, in clasa a noua la filologie da nu este ceea ce mi-am dorit eu. eu imi doresc sa urmez o cariera in teatru. ce as putea face? sa astept sa termin liceul si apoi unde ma sfatuiti sa dau? mentionez ca sunt din iasi.

11 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Anca, scuza-ma, nu vreau sa te supar, dar cred ca toate visele astea de a deveni actrita, se vor narui... Asta imi doream si eu! happy Mult de tot! (inca de pe la 11 ani)
Cand eram intr-a 8-a, ma gandeam "Oare unde sa merg la liceu? Incotro?, Vreau sa ma fac actrita" Toata lumea ma cunostea. "Asta o sa se faca actrita ". happy. Toti ma strigau " Actrito, cand o sa joci in filme, sa te faci ca ne mai cunosti si pe noi tongue "
Vremuri... acum sunt la mate-info, si vreau sa devin ispector OPC, sau doctor... Mi-am dat seama ca implica mult... Intr-a 5-a am urmat chiar si-un curs. Interesant, mai e sa stai in fata camerelor si sa tragi duble... Daca te tii de pasiunea asta (si iti doresc sa nu renunti), eu iti zic de pe acum Succes happy
Iti tin pumni sa ajungi acolo sus... si poate, ne vom intalni in vreo productie... asta numai in cazul in care ma razgandesc tongue

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Indiferent ce faci in liceul... Poti urma orice facultate vrei. Eu zic ca profilul pe care il faci te ajuta la facultate... Daca ai fi facut mate-info ar fi fost mai ciudat, dar filologia e ok... Incearca eventual sa faci niste cursuri de teatru... vezi daca mai este "palatul copiilor" si daca poti face acolo teatru, iar apoi indreapta-te spre o facultate. Oricum mi se pare mult prea devreme sa te gandesti la facultate daca abia ai intrat la liceu.

| www a răspuns:

Mergi la cursuri de actorie, daca vrei la teatru nu conteaza ce liceu ai facut, crede-ma.
Ideea e sa mergi la un curs de actorie sau sa faci meditatii cu un actor.

| arysa a răspuns:

Intereseaza-te, poate liceul are un grup de teatru(de ex al meu are). Iar la facultate poti sa dai la teatru, nu e prea tarziu.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Ramai la profilul tau. iar liceul sigur are o trupa de teatru(cel putin al meu are)si intre timp exersezi acolo iar la sfarsit poti sa dai la ce vrei indiferent de ce profil ai facutwinking

| SweetCandy a răspuns:

Eu zic ca e destul de bine, poti urma facultatea pe cre ti-o doresti...happyeu sunt la filologie si zic eu k e destul de bine, trebuie sa citesti, iar pentru actorie ai de asemenea ff mult de citit...happy
succes!

| MissD a răspuns:

In Iasi nu exista u liceu cu profil de teatru? Un liceu de arte? Eu cuosc un caz care a fost la mate info si in clasa a 10a s-a trasferat la teatru si deja joak in piese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca de ce trebuie sa invatam asa de mult fara sa ai un viitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta in continuare, eu sunt din bucuresti si sunt in clasa a 8 a. As vrea sa urmez un liceu de actorie dar nu prea stiu care...ma puteti ajuta? mersi

| danz a răspuns:

Eu iti sugerez sincer sa NU incerci sa faci o cariera in asta, avand in vedere ca se disponibilizeza maxim 2 locuri pe an, la orice teatru.

| Blondinaa a răspuns:

Exact asta vreau si eu...sa urmez o cariera in tetru...insa o sa merg la un liceu cu profil de filologie...de ex...la generala unde sunt deocamdata la scoala avem o grupa de copii care jucam multe piese de teatru, mergem si la astfel de concursuri.In liceu trebuie sa fie o grupa de teatru, si daca nu pozti urma cursuri in timpul liceului iar apoi nu o sa fie prea tarziu sa dai la o facultate sh daca chiar vrei sa faci o acriera din acorie. O sa fie bine.
te pup:*:*:*