| Madu03 a întrebat:

Sunt eleva in clasa a VIII-a si sunt din Iasi. As vrea sa urmez o cariera in avocatura. Ati putea sa imi dati cateva sfaturi?big grin Ce liceu ar trebui sa fac? Eu m-am gandit la filologie intensiv romana la Garabet Ibraileanu. dau funditahappy

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Sa stii ca nu prea are legatura profilul din liceu.sora mea a terminat mate-fizica si a ajuns la medicina.eu am terminat filologie si sunt educatie fizica si sport si am specializez pe kinetoterapie.nu au treaba una cu alta oricum pana termini liceul ai sa-ti doresti sa dai la multe alte facultati pentru ca dai de obiecte noi care o sa iti placa si ai sa zici aa stai asta e mai dragut ma fac profesor sau mai stiu eu cehee hee. acum gandeste-te cam ce materii iti plac.filologia se bazeaza pe limba romana,engleza,franceza, latina, istorie si geografie astea sunt materiile de baza daca iti place da acolo.e un profil frumos mie sincer mi-a placut

| MMadalina a răspuns:

Filologie intensiv romana? filologie intensiv engleza sau franceza poate. Eu sunt la Ibraileanu si daca vrei mai multe detalii despre acest liceu imi poti lasa un mesaj cu id tau pe privat si te ajut cu placerehappy