| anonim_4396 a întrebat:

Termin clasa 12 a filologie si vreau sa ma indrept spre o cariera in IT. Ce imi recomandati sa urmez?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

O facultate de profil
bine, ideal ti as recomanda multa meditaie la mate inainte de facultate, ca e dificil rau fara mate

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

La facultatea de automatica - Matematica multa in primul an si dupa fizica, electrotehnica, si alte materii de specialitate pe langa programare. - Recomand meditatii intensive la matematica, fizica si macar un limbaj de programare.
La Cibernetica - aici e un pic mai usor.- Doar ceva meditati la matematica si un limbaj de programare cred ca ar fi nevoie.
La Facultatea de Matematica-Informatica (sunt impreuna din pacate laughing ) o sa mananci matematica pe paine.- Meditatii zdravene la matematica si informatica daca vrei aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

-Facultatea de Automatică și calculatoare;
-Facultatea de Informatică;
-Facultatea de Cibernetică.

| MagazinCadouri a răspuns:

Invata sa programezi, nu-ti trebuie facultate.