| madalykuka a întrebat:

Am si eu o intrebare mai stupida >:"
ce e de fapt media de admitere la un liceu,,, adica e nota de la examenul care se da? si daca da din ce se da? din mate romana engleza? si cum se procedeaza se face o medie si aia e media de absolvire la liceu? da aia de absolvire? e media din 5-8?
mersi mult :*

4 răspunsuri:
| madalykuka explică:

Dar aia de absolvire*?

| michy a răspuns:

Buna.Media de admitere a liceu se face asa: 2 ori media din 5-8+media t. s. u(tezelor cu subiect din a 7a)+media testarilor pisa sadimpartit)la 4

| michy a răspuns:

Pai media din 5-8 este media de absolvire

| rixu` e fan UCV [:x] a răspuns:

50% media generala din 5-8 25%notele de la tezele nationale si 25%notele de la testarea din mai pupkiss