| salampesistem a întrebat:

Daca vreau sa intru intr-un liceu la intensiv engleza, media este de exemplu 8.06. Am dat examenul bilingv. Daca iau la el 9 sau 10 si media de admitere [5-8 + examenele romana, mate] este vreo 7 si ceva.Ma ajuta bilingvu cu ceva?big grin va rog raspundeti e importanthappy

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

Daca ai noroc, da. Adica daca nu sunt medii mai mari inaintea ta. Daca mai prinzi loc.
Dar de exemplu, daca eu am media 9.50 si dau la liceul bilingv x, dar nu am dat examenul bilingv, tu intri inaintea mea, pentru ca tu l-ai dat, chiar daca ai media mai mica. Dar daca eu am 9.50 si bilingvul dat, intru inaintea ta. Si s-ar putea sa nu mai prinzi loc. Pune si tu mai multe licee bilingve :* Succes.

2 răspunsuri:
| puffika a răspuns:

Da! Tu nu stiai ca la bilingv se intra cu medii mici? LA noi se intra cu 7 si ceva stai linistit/a.Bye

| vlad_6655 a răspuns:

Nu conteaza cat iei la examen la bilingv ala e doar cu Admis sau respins nota nu conteaza doar pentru orgoliul tau una e sa intri cu 60 de puncte si alta cu 95