| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi... (sper sa nu considerati ca este aberanta. dar as vrea sa stiu)... E adevarat ca pe avocatii fac practica si pe la morga? (am auzit de la cineva si vroiam sa stiu daca e adevarat ) Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca acel care ti-a spus asta te-a luat peste picior, desi sunt jurist de multi ani nu am auzit de practica la morga a avocatilor. Si nici nu vad ce practica ar putea sa faca acolo. Numai bine!

| emaema a răspuns:

Este posibil sa faca practica si acolo deoarece trebuie sa invete sa se confrunte cu fel de fel de situatii de viata. eu am facut facultatea de psihopedagogie speciala si am facut practica si la scolile speciale si la spitalele de psihiatrie. practica te va pune fata in fata cu situatii noi si vei invata multe. fara practica omul nu poate invata doar din carti. va trebui sa vada adevarul chiar daca " morga " pare o institutie mai ciudata.

| amaadina a răspuns:

Nu avocatii fac practica la morga, medicii legisti opereaza cadavre... Avocatul n'are ce sa vorbeasca si ce sa se sfatuiasca, cu un mort happy

| bebitzu a răspuns:

Partial adevarat, adica nu stiu daca toti avocatii fac practica la morga, dar cunosc pe cineva care a terminat dreptul (si nu e avocat) dar a facut practica acoolo x_x