| troxanici a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Sunt studenta la specializarea de relatii internationale si studii europene. Intrebarea este mai mult pentru cei care au terminat acest profil. Imi recomandati si mie o posibila tema pentru lucarea de licenta, deoarece trec in anul 3 si nu stiu ce tema sa-mi aleg?

3 răspunsuri:
| adeana a răspuns:

Inainte de asta, vezi ce profi sunt la dispozitia voastra si intereseaza-te (forumuri, cunostinte) cum e respectivul si ce teme are el.
Eu mi-am ales proful coordonator pentru ca-mi placea cum e la cursuri sau seminarii si am ales una din temele lui. a fost foarte de treaba si m-a ajutat cu multe sfaturi si a pus si intrebari ajutatoare la prezentarea lucrarii in sesiunea de licenta.

| troxanici explică:

La mine faza e ca profesoara pe care vroiam sa o aleg este plecata in concediu de maternitate, dar sper sa gasesc o tema care sa-mi place, intr-un final happy!

| angela_4910 a răspuns:

Si eu am terminat relatii internationale. Mi-am ales o tema din comert international. De ce? Pentru ca e material cat vrei! Site-uri, carti, reviste de specialitate, o gramada. Nu e greu si e destul de interesant. Bafta!