Întrebare recomandată | Panteraa a întrebat:

Ce facultate ati alege intre Studii Europene si Stiinte Economie? (UBB, Cluj). Si de ce? Sunt intr-o mare dilema. Nu stiu ce sa aleg. Imi plac ambele foarte mult. Daca as merge pe Studii Europene as alege specializarea Relatii Internationale, dar daca ar fi sa merg pe Stiinte Economie nu stiu ce specializare sa aleg. Nu imi spuneti sa aleg ce imi place mai mult ca nu ma pot decide. Vreau sa vad niste pareri.

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca iti plac amandoua fa-o pe aia din care se castiga mai bine. Studii europene... Poate ai noroc sa ajungi in Parlamentul European si castigi modesta suma de 5-8000 de euro pe luna.

| Panteraa explică (pentru CuriousStuff):

M-am gandit si eu la asta, dar pana la norocul asta ma gandesc ca in domeniul economiei gasesti mai usor de lucru dupa terminarea facultatii. Cu toate acestea nu vreau sa renunt nici pe prima idee.

| CuriousStuff a răspuns (pentru Panteraa):

Da... Daca iti permiti sa-ti asumi un risc mergi la Politice. Poate, poate. Daca vrei un loc de munca sigur, probabil economia e mai buna. Ia in calcul si sa le faci pe amandoua. happy La una intri la buget si invet bine, si pe cealalta sa o ai ca... cine stie.