| inatorul a întrebat:

Pentru facultate ce sa aleg dintre

Stiinte Politice
Studii de Securitate
Relatii internationale si studii europene

Daca poate sa imi explice cineva care dintre aceste 3 studii de licenta e mai avantajos si daca a fost cineva la unul dintre ele cum a fost cu ce te ocupi?

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Stiinte politice si relatii internationale sunt la cam la fel, inveti despre politica, guvern, plus ce tine de U.E.Cunosc persoane care au studiat relatii internationale si studii europene iar acum se ocupa cu ceva total diferit. Apoi studiile de securitate sunt pentru siguranta celor doua mentionate anterior.Tu trebuie sa alegi ce e mai avantajos pentru tine bazat pe niste criterii, cel mai probabil primul fiind salariul. Mai depinde si de orasul unde vei locui dupa ce termini studiile, sa existe pozitii pentru tine.

Succes.