| alecs_6027 a întrebat:

Am si eu o problema...sunt la profil de mate-info.(cuza.ploiesti)si mi-am dat seama ca nu am ce cauta aici...eu vreau sa urmez academia de politie... si am inteles ca pot sa intru decat daca am diploma de absolvire a liceu de politie... daca puteti sa mi dati cateva sfaturi.sa ma transfer sau nu? ...ma inteleg super bine cu colegii.sad...si daca imi puteti da. un site cu informatii despre li de pol.as fi rec...multumesc:*

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Nu este adevarat, poti sa ai orice liceu, am un prieten avea liceul teologic si a intrat la academie. Conteaza sa treci de probele de sport care sunt drastice, de psihologic si sa inveti suuuuper bine la istorie, engleza si romana, parca, daca nu s-au schimbat intre timp probele. Mult succes!

4 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Cu placere, eu cred ca trebuie sa te pregatesti din timp pentru ca este foarte greu sa intri, trebuie sa ai un fizic impecabil, forta dar si o minte iscusitahappy

| Annitu a răspuns:

Deja ai aflat de la Elieen!love struck

| alecs_6027 explică:

Multumesc mult eileenb:*:*:*.
rasp castigator este al tau.big grin
dar eu nu pot da rasp castigator de pe pc ul meucryingangry.nu stiu ce are. da' iti promit ca o sa ma loggez p alt comp.tongue.
si mersi ca mi ai dat o speranta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Studiază Istoria Românie și o limbă străină pentru a intra la Academia de Poliție.
Trebuie să ai note mari la liceu, se ia în calcul la facultate.
Este nevoie și de cunoscători de informatică în Poliție, ești la un liceu cu profil foarte bun, rămâi acolo și studiază.
Pregătirea sportivă, să nu uiți de ea, este eliminatorie.
Mult succes.
Pa, pa.