| anonim_4396 a întrebat:

Am si o intrebare : intr-o luna o sa incep liceul si ma gandeam dupa ce il termin vreau sa merg la o universitate ( facultate) cu un nume mare precum Oxford, Cambridge. Se poate sa ma duc? Si sa intelegeti ca bani nu-s o problema, as oricat ar fi nevoie, si as invata limba engleza ca la carte dar va mai intreb inca o data : Se poate sa fac facultatea in Anglia? Va rog ajutati-ma cu un raspuns bun

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Desigur ca poti, dar trebuie sa fii performant si sa dispui de banii necesari pentru taxe.

| Marry:X a răspuns:

Buna.desigur desi trebuie sa ai banii multi si sa fi foarte dotat deoarece acolo nu merg decat geniile. Te-am pupat>:*

| asya a răspuns:

Da potisa faci oriunde facultate, dar iti trebuie o medie de intrare destul de mare la asemenea facultati si din cate stiu trebuie sa ai si anumite olimpiade in cv(adica sa fi excelat la cv anume)... testul cambridge luat...si bani...multi.pentru ca e foarte scumpa taxa pe an!