| iuliasistrify a întrebat:

Buna vreau sa merg la facultate la DREPT mai intai imi fac liceul la coafor daca se poate si apoi merg la Facultate la DREPT, bun ce vreau eu sa stiu e cu ce medie trebuie sa termin clasa a VIII pentru a merge la liceu aopi la facultate, pe mine ma intereseaza mai mult facultatea la drept, deci cu ce medie trebuie sa inchei, si trebuie sa stiu limba ENGLEZA

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum adica, iti faci liceul la coafor?
Cu asemenea mod de exprimare, am mari indoieli ca reusesti sa termini clasa a VIII-a, ca de facultate si, mai ales Drept, nici nu poate fi vorba.

| Mentaaaaa a răspuns:

Practit acel "liceu" este un curs si daca faci facultatea fara frecventa le poti face pe amandoua in acelasi timpwinking pentru curs nu este obligatoriu sa ai o anumita medie verisoara mea a facut si cursuri de bucatar care sigur te vor ajuta in sezonul de vara in care poti face un ban frumos ti-l recomand si pe acesta. Succes in viitor si sa reusesti tot ce iti doresti!

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Ca sa intri la un liceu pentru coafeze nu iti trebuie o medie mare. daca ai media de la testele pentru intrare la liceu 6-7 e perfect si in a 8-a daca ai media peste 8 e fb.Ca sa intri la drept ti-ar trebui un liceu mai bun dar daca tot vrei la liceu pentru coafeze trebuie in 9-12 sa inveti foarte bine.Mult Succeshappy

| Beibii a răspuns:

Buna.
Nu vad ce legatura are liceul cu facultatea thinking
Nu ai nevoie de media din liceu sau scoala generala
Ca sa mergi la facultatea de drept trebuie doar sa platesti o taxa pe an, gen: 20/ 30 de miliaone( lei vechi )
asta imi doream si eu de cand sunt mica, dar in zilele de azi ca sa poti plati acea taxa, sa locuiesti in bucuresti(de ex), sa mai si mananci + chirii si altele, sunt sanse slabe. nici parintii nu te poti ajuta atat happy
dar daca ai posibilitati, ar fi frumos sa devii avocata smug eu mai am destul pana la facultate, cine stiebig grin
sper ca te-am lamurit:*
funda?love struck

| DeeDee a răspuns:

Dupa cum spunea si Meimei, nu iti trebuie medie foarte mare ca sa ajungi la liceul de coafeze, iar liceul nu o sa aiba mare greutate cand vine vorba de Drept.

Asa cum stii, pentru ca da la Drept vei da un examen de admitere din economie si gramatica limbii romane, in clasele a 11-a si a 12-a pe asta trebuie sa te concentrezi. Daca faci bine la admitere, media de la liceu nu o sa conteze.
Limba engleza, din cate stiu, e optionala, adica nu o sa dai examen de admitere din ea.

Sora mea da si ea Bacul si admiterea la Drept anul asta, asa ca poti sa imi mai trimiti un mesaj in august (daca vrei mai mult detalii) ca sa iti spun cum a fost.