| Alex a întrebat:

Am studii superioare. E bine sa ma angajez la job-uri care nu-ti trebuie studii superioare? Eu m-am gandit ca daca ma angajez la un job fara studii superioare ca sa am experienta. Si cand ma duc la un interviu la job-uri cu studii superioare ca sa vada angajatorul sau recutorul ca am experienta. E bine asa? M-am gandit bine?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine dacă îți faci experiență pe ce ai terminat la facultate chiar dacă ești plătit cu studii medii.
Mult succes!
Pa, pa.

| CataC a răspuns:

Salut
Experienta ca barman n-o sa te ajute sa obtii un post de inginer sau contabil.
Pana una-alta angajeaza-te ce poti, sa faci un ban, paoi incearca sa te angajezi ce-ti place.
Bafta

| TempusVernum a răspuns:

Depinde de domeniu. Nu poti sa te duci sa te angajezi ca dezvoltator software cu salariu de peste 1000 euro/luna cand experienta ta contine: dezvoltator de shaorma. Depinde de domeniu.

| HVI a răspuns:

Man cel mai bine e sa mergi unde iti place ceea ce o sa faci. Ca ai sau nu ai studii superioare nu prea conteaza, ceea ce conteaza e sa nu mergi la munca zilnic ca la sacrificiu. Fa ceea ce iti place si du-te unde ti se pare mai ok.

| xXSoLoXx a răspuns:

Du-te unde iti ies cei mai multi bani!