| SoLy a întrebat:

Am teme pe vacanta si tongue nu stiu ce inseamna raportul(la matematica)laughing am lipsit de la scola si de aia...

8 răspunsuri:
| slayer666 a răspuns:

Http://www.didactic.ro/......a-p6277-t0 dai descarcare document si te apuci de treaba :D

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

De exemplu raportul dintre a si b este a supara b. Deci raportul este primul numar supra al doilea! sper ca te-am ajutat! Funda plz/?!:*big grin

| NoMusicNoLife a răspuns:

Raportul a 2 nr = impartirea a 2 nr. :d funda?

| Frau a răspuns:

Cati ani ai tu de nu sti atata lucru?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raportul inseamna fractia deci a imparti! funda

| cosminbacau a răspuns:

Impartire. sau daca ai ceva de genul... Aflarea raportului procentual: se numeste raport procentual raportul p/100
pentru a afla cat la suta reprezinta numarul a din numarul b, ne folosim de relatia: a = p/100 ·b sau a/b = p/100 → p = 100 ·a/b

| byg a răspuns:

Ba e simplu daca ai 2 nr :a si b=a supra b
fundita plz