| nadenika a întrebat:

Am lipsit de la scoala si acum trebuie sa fac teme si nu stiu va rog ajutor! Ce inseamna "axioma si"teorema"? si daca se poate cit mai multe exemple de axiome si teoreme ca sa fie mai inteles!

1 răspuns:
| CrinaTPU a răspuns:

Nu stiu in ce clasa esti.dar sa nu stii asta e grav.eu te sfatuiesc sa ieii manualul tau si sa meditezi.sau daca ai posibilitatea sa faci pregatire...mai e o solutie.nu`ti fie rusine sa-ti intrebi profesorul ceea ce nu stii... dupa incheierea orei de curs te poti duce la el cu tot felul de exercitii care ti se par dificile.