| stresat a întrebat:

Am terminat facultatea anul asta si nu reusesc sa imi gasesc un loc de munca. In majoritatea cazurilor trebuie experienta. Cum fac sa capat aceasta experienta daca nimeni nu angajeaza?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Ca idee--- cauta-ti un voluntariat in domeniul pentru care te-ai pregatit (sau apropiat de acesta). O scrisoare de recomandare cu confirmarea prestatiei de voluntariat care atesta anumite competente legate de sarcini specifice( precum redactare documente, competente administrative, gestionare fonduri, contabilitate primara etc. etc.) poate suplini lipsa experientei si "da" bine intr-un CV. Bafta sa ai!

8 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Dca vrei te pot inscrie ca reprezentant Oriflame, e-mailul meu e ln_anamaria@yahoo.com.
Pentru inceput cred ca te-ar ajuta ceva banuti.

| katy a răspuns:

Asa e fara experienta nu te ia nimeni si eu sunt disperata sa-mi gasesc de lucru dau 200 euro pe chirie si stau cu salariul prietenului, si merg zilnic la 2-3 interviuri si. nimic e groaznic

| fustiteTUTU a răspuns:

Eu iti recomand sa printezi CV-ul si sa mergi cu el la firmele in domeniu sa il depui la resurse umane, nu la secretariat.

| gigel68 a răspuns:

Aceasta experienta se face in timpul facultatii si consta in practica - cateodata prost platita sau mai rau, neplatita.

| 19marian60 a răspuns:

Vorbesti limba germana? ce fac ai terminat?

| stresat explică (pentru 19marian60):

Nu vb germana. metalurgie

| 19marian60 a răspuns (pentru stresat):

Ti-am pus cele doua intrebari pentru ca am vazut ca cei de la Siemens au nevoie de cca 3800 de ingineri(vezi si tu sit-urile la Siemens vezi ce cer. redacteaza un cv tradu-ti diploma de la facultate,de la liceu,de la generala,de la cursurile de limbi straine de desen tehnic, tot ce ai)spune-le ce poti sa faci (au nevoie de creiere)bafta, tinere!

| CristianCristian322 a răspuns:

Pai.depinde.tie ce meserie iti place? De ex daca iti place sa fii constructor du-te la un curs de constructii acolo te vor invata tot ce trebuie.nu stiu depinde de ce meserie vrei sa te apuci