| sylviugh a întrebat:

Am terminat facultatea anul trecut, am lucrat la 3 firme iar acum nu mai lucrez pot sa imi depun dosar pentru somaj?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Doar daca ai lucrat 12 luni intregi si daca de la ultimul loc de munca ai fost dat afara. Daca ai plecat prin demisie sau fiindca ti s-a terminat un contract de munca pe durata determinata sau daca ai fost concediat din vina ta.

3 răspunsuri:
| kathessa a răspuns:

Daca ai minim 9 luni neintrerupte de activitate

| snepy a răspuns:

1 an de munca neintrerupt

| ZupperSweet a răspuns:

Doar dk de la ultimul loc de munca ai fost dat afara nu daca ai plecat prin demisie.