| eXpreSSss a întrebat:

Salutare TPU!

am si eu o intrebare... Doar ce am absolvit facultatea si m-ar interesa, sa imi depun un dosar de somaj ( in principiu ca sa fac si cursurile acelea gratuite) dar nu stiu cam ce acte sunt necesare.
Mentionez ca am terminat facultatea acum o saptamana si urmeaza sa ma inscriu la master ( daca are vreo importanta, in vederea depunerii dosarului)

Cer SERIOZITATE in raspuns va rog.

3 răspunsuri:
| claudia74 a răspuns:

Daca tot ai nevoie de bani te invat sa castigi ceva sigur si legal. scrie-mi pe adresa moc5mags@yahoo.com

| cipu87 a răspuns:

Pentru dosarul de somaj, trebuie sa completezi un formular, pe care ti-l dau ei, copiii dupa cartea de identitate, certificat de nastere, adeverinta de la medicul de famile ca esti apt de munca si copie dupa adeverinta de la facultatea pe care ai terminat-o.
Daca te inscrii la master si intri, nu iti accepta dosarul de somaj.

| cipu87 a răspuns:

Daca intri la master, nu are rost sa-ti faci dosar de somaj ca nu o sa primesti.
Daca nu dai, iti trebuie:
- copie dupa certificatul de nastere
- copie dupa cartea de identitate
- adeverinta de la medicul de familie
- copie dupa adeverinta de la facultatea pe care ai terminat-o
- sa completezi un formular pe care ti-l ddau ei.