| Dennissel a întrebat:

Am trecut de vizita medicala pentru a intra la Liceul Militar Breaza, cine imi poate spune ce te intreaba la testul psihologic si cu ce medie s-a intrat?

Răspuns Câştigător
| AlexandraCătălina a răspuns:

Testul psihologic e simplu, și eu am dat și l-am luat fără probleme (dar am picat la sport). Te întreabă lucruri care să determine „adaptabilitatea" ta la această meserie, lucruri care să arate dacă lucrezi în echipă, întrebările se repetă sub alte forme și trebuie să ai grijă să răspunzi același lucru. Oricum e ușor testul și nu e „medie de intrare" dacă iei testul psihologic treci la proba sportivă și apoi la „interviu". Noi am fost 60 pe tură și au picat doar 3 fete la psihologic. Dacă nu ai înțeles sau vrei să afli mai multe poți să mă adaugi la prieteni și o să-ți răspund cu plăcere. Succes!

| Dennissel explică (pentru AlexandraCătălina):

Si ce faci la interviu?

| AlexandraCătălina a răspuns (pentru Dennissel):

Păi, nu e greu, te întreabă aceleași lucruri ca atunci când făceai dosarul. Materii preferate, de ce vrei la armată, și lucruri de genul. Important e să ții minte răspunsurile pe care le-ai dat atunci când făceai dosarul de înscriere. Scuze că am răspuns târziu. happy