| valeosm a întrebat:

Am un cd cu poze. unele sunt virusate cu un troian. mai pot sa copiez cd in calculator fara sa-l infectez pe acesta din urma?

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

De poze virusate nu am auzit pana acum. Virusii se propaga prin programe executabile.

3 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Te referi ca iti apare inca un fisier identic cu poza respectiva, doar ca in format "exe"? si cu icon de folder?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| buddy a răspuns:

Daca ai instalat un antivirus pe calculator, poti sa le copii fara grija, antivirusul le va sterge pe cele infectate.
@andreutz si assiris
un program executabil se poate ascunde si in spatele unei poze!