| anonim_4396 a întrebat:

As dori ca dupa liceu sa devin asistent medical generalist. Cineva mi-a spus ca in timpul facultatii iti alegi sectia care-ti place cel mai mult si te pregatesti doar pentru acea sectie. Este adevarat?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este adevarat. De la inceput alegi daca vei face laborator, radiologie sau clinica si te pregatesti toti cei trei ani impreuna cu toti colegii tai de pe acel modul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La mai toate facultatile dupa anul intai sau doi iti alegi specializarea. In prima parte se face pregatire generala.