| Robitzuu20 a întrebat:

puteti sa imi ziceti care sunt beneficiile mai bune unui ofițer jandarm decât unui subofiter jandarm? Subofiterii sau ofiterii sunt cei care poartă masca si armă in interventii speciale, gen o ceartă sau bataie? Subofiterii jandarmi ce trebuie sa facă? Dar ofițerii?

Daca stau in Bucuresti, si ma duc la scoala de subofiteri jandarmi in Dragașani si termin școala respectiva, oare pot continua cariera in București unde am domiciliul? Sau iei imi oferă cazare in locul in care ma trimite?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Beneficiile?
In primul ran sunt 2 functii total diferite, unul fiind ofiter (cu o facultate terminata) si altul subofiter (fara facultate).
Unul este seful (ofiterul care da comenzile), iar celalalt le executa comenzile (subofiterul).