| rotariurazvan a întrebat:

As dori sa urmez o facultate de teatru si actorie la sectiunea manuire papusi/marionete.Ce calitati ar trebui sa am pentru sectia aceasta(voce, sa canta la un instrument...etc)?
Cum se face admiterea la aceasta sectie?

1 răspuns:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu stiu sigur sa iti raspund la intrebarea asta. Insa, cred ca cel mai bine ar fi sa intri pe site-ul celor de la UNATC (http://unatc.ro/prezentare/index.php) si sa vezi ce se cere. De asemenea, cred ca ai putea lua datele de contact si ai putea intreba la secretariat de ce ai nevoie, daca nu gasesti un raspuns concludent pana atunci.