| Elenuca3567 a întrebat:

Este cineva student la facultatea de teatru din Targu Mures sau in alta parte, la actorie, papusi-marionete?
Imi puteti spune cum e admiterea, concurenta? Dupa aceasta facultate veti avea dubla specializare (actor-papusar)? Multumesc. happy

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Din cate stiu eu nu este actorie la Targu Mures, doar la Cluj si Bucuresti. Admiterea e grea, sunt putine locuri, dai proba practica.

| Elenuca3567 explică (pentru BiuL):

Este si la Targu Mures. Doar ca nu stiu exact cum e. la Cluj e grea admiterea.