| AdeElLl a întrebat:

As dori si eu sa stiu daca liceele Colegiul Economic A. d. xenopol si COLEGIUL ECONOMIC "HERMES" sunt niste licee bune se intra cu medie buna nici mare dar nici mica?

Răspuns Câştigător
| Dydy_7659 a răspuns:

Eu zic sa alegi Xenopol e mult mai bun decat Hermes. Si liceu bun economic mai este si Colegiul Economic Viilor happy Acolo am fost eu am terminat anul aceasta. Si ai destule benefici exp Calificari Profesionale : Ex : Tehnician in achiziti si contractari, Tehnician in comert, Tehnician in gastronomie, Tehnician in turism si alimentatie publica. Tehnician in activitati economice si lista continua. Tu decizi happy Bafta

| AdeElLl explică (pentru Dydy_7659):

Cu cat se intra la Colegiul Economic Viilor

| Dydy_7659 a răspuns (pentru AdeElLl):

Buna. Mai ns exact sa iti spun. dar uitate pe brosurile ale speciale de admitere la liceu si vezi medile de intrare ca are medii diferite in functie de ce profil iti alegi u Ex :Economic, turism si alimentatie, comert etc difera medile in functie de asta. Dar din ce stiu in general de la 7 in sus happy Pupici kiss

| Apocaliptic a răspuns (pentru AdeElLl):

Pai depinde:
-Turism si Alimentatie se intra cu 7, 33
-Economic se intra cu 7, 73
-Comert cu 7, 25.

5 răspunsuri:
| TheMoonGirl a răspuns:

Pai...Xenopol e un liceu bun.se intra cu 8.34. E putin strict, dar din punct de vedere al materiei care se preda bun. De Hermes nu stiu prea multe, dar cand am vrut sa.l bag pe lista de licee multi prieteni mi.a spus sa nu.l trec nici in gluma, dar nu stiu de ce. poate sunt multi tigani...eu stiu thinking

| Roxgoldangel a răspuns:

Hermesul este plin de copii mai figuranti,nu zic ca asa sunt toti.dar s-ar putea sa-t creeze un discomfort.:* Cat despre Xeno,eu am intrat anul acesta si este un liceu bun, profesorii sunt majoritatea foarte de treaba si colectivul de asemenea foarte de treaba, nu se intra pe baza de cartele insa o sa avem niste uniforme foarte dragute. big grin