| kidulinha a întrebat:

Va rog imi spuneti si mie orarul (adica ce si cate ore se fac ) la liceele economice?big grinMadgearu, Xenopol, caretzulescu, Hermes. La profil economic.

1 răspuns:
| Rizer a răspuns:

Buna.Si eu invat la un astfel de liceu.In clasa 9 ai sa faci T.I.C(tehnologia informatiilor si comunicatiilor),S.C.P.S(studiul calitatii serviciilor si produselor),E.T.G.(elemente de tehnologie generala),logica si argumentare,evidenta contabila,economia serviciilor,+istorie,geografie,desen,muzica.Iar in clasa 10 faci: economia intreprinderii,S.C.P.S.,evidenta contabila,T.I.C.,iar intra11 tot T.I.C.,ECONOMIE,organizarea resurselor umane,marketing,si mai multe module(10-12)in clasa 11 si 12.Si nu mai faci fizica,chimie,biologie,muzica,desen,e.t.g.,in clasele a 11 si a 12.Sunt multe intadevar!
SUCCES!