| sisiiiiiii a întrebat:

As putea sa incep sa practic gimnastica la varsta de 12 ani? Am 1.53 si 50 kg. Iubesc gimnastica love struck si nu pot sa accept gandul ca nu pot sa o mai practic. Astept raspunsuri

6 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Esti din pacate mult prea mare. Gandeste-te ca in medie la 17-18 ani se termina cariera de gimnasta. In general se incepe la maxim 4-5 ani. In plus, ar trebui sa slabeste minim 10-12 kilograme doar ca sa poti sa incepi si nu stiu daca merita. Poti sa faci gimnastica dar mai mult ca hobby. De performanta din pacate e prea tarziu si ar trebui sa te bucuri pentru ca sacrificiile sunt enorme.

| TheAce a răspuns:

Poti insa sa te apuci de gimnastica ritmicabig grin.

| Paulla a răspuns:

Nu, e prea târziu şi pentru gimnastică artistică şi prentru gimanstică ritmică. Poţi să faci pentru tine, ca un hobby, dar de perfomanţă nu mai ai cum, eşti prea mare(şi ca fapt divers, după greutate nu pari să fii nici în formă fizică).

| lucian007 a răspuns:

Trebuia sa incepi mai demult dar cred ca se poate si acum...

| sisiiiiiii explică (pentru lucian007):

Adica eu as vrea sa fac de performanta daca s-ar putea laughing Sunt dispusa sa lucrez mult happy

| lucian007 a răspuns (pentru sisiiiiiii):

Si eu sitam cam acelasi lucru ca TheAce, sunt de acord cu ce a zis el