| KingOoO a întrebat:

Salut. Eu nu mai inteleg nimic din situatia urmatoare. Am intalnit o fata care are foarte putin peste 30 de ani care are un copil, iar eu am putin sub 30 de ani, deci nu este o diferenta mare de varsta. Fata de care m-am atasat foarte mult in 3 saptamani de am ajuns sa incep sa o iubesc.
I-am zis ca am intentii serioase, prin mai multe gesturi frumoase, inclusiv ca accept copilul si chiar l-as iubi ca pe al meu.
I-am propus o relatie serioasa, iar ea mi-a dat de inteles ca se mai gandeste sa mai astept. Tot asa ma duce cu zaharelul de ceva timp. I-am explicat ca nu e treaba, nu e momentul cu s3xul momentan cum cred toate.
Este divortata de cativa ani, dar ce nu inteleg acest comportament.
Sincer, eu m-as bucura sa gasesc unul care sa ma accepte cu copil daca as fi in locul ei.
Si nu, nu-s gras, nici mic, sunt normal ca ceilalti.

Oare trebuie mai mult timp sau chiar nu ma vrea?
Ca ar putea zice, du-te cauta-ti alta chiar daca i-am zis ca doar pe ea o iubesc.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Daca o spus ca se mai gindestel inseamna ca tea refuzat asa mai subtil, doar ca tu se pare nu prea ai priceput laughing a batut saua sa priceapa magaru, acu pricepi?

Deci nu te place ca barbat, de aia mai sta, poate apare unu care sa o atraga, stiu si eu ce gen de barbat cauta ea.
Nu mai pierde timpul, nu mai insista, nu dai bine deloc, arata ca esti disperat dupa o femeie si cine stie ce o sa mai creada.

Laso mai moale, daca o sa fie ceva te va cauta ea, tu deja ai incercat, iai propus ce ai spus, cam aia e tot ce poti face.

Si tu daca ar veni o femeie ce nu tear atrage ce ai spune? Gata i-ai spune ca o accepti? Nu cred, ai cauta sa-i spui ca nu e prea genul tau, cam, asta tia sugerat si tipa in cauza.

Este adevart are copil, pentru ea e mai greu, dar unele femei nu vor cauta doar relatie asa sa aiba si ea barbat, sau ca are copil si vai cine o sa o mai ia.
E clara, ea vrea un barbat sa o atraga, sa-i placa, iar daca nu gaseste sta asa, spera pana la 80 de ani laughing

Sint si femei care cauta partea aia materiala, nu bogatii, dar pe cineva care sai asigure o viata normala ei si copilului ei, sunt si alte tipuri de femei, is de toate neamurile.
Ghinionul tau, este ca ai nimerit una care cauta dragoste, atractie, asta e, nu merge, dragoste cu sila nu se poate.

Daca te placea, daca o atrageai mult, nici nu era nevoie sai propui tu ceva, te asigur ca facea sex din prima zi, garantat.
Doar nu are 15 ani, are 30 cit spui si copil, astfel de femei nu stau sa se gindeasca, vai oare sa mi-a trag sau sa nu laughing de erai ce cauta ea, cum am spus garantat sarea ea pe tine din prima zi.

Iti zic din experienta laughing din ce am citit, vazut, povestit cu f multi oameni.

| KingOoO explică (pentru relian):

Cred ca ai dreptate.
De asta ma si intreb ca de exemplu tu ca femeie cu copil, sa iti accepte vreunul normal copilul ar fi echivalent cu sa iti puna "dumniezo mana in cap".
E clar ca print bogat pe cal alb nu o sa o ia.

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aia e femeie in toata regula si cu un copil. Tu ai 26 de ani, varsta nu ar conta.
In fata ei apari cam imatur, pentru ca nu orice barbat accepta sa creasca copilul altuia.
Poate ca nu ai ce sa-i oferi, chiar pe partea materiala vorbind.

| ania a răspuns:

Te poți lamuri dacă o întrebi clar dacă ar vrea cu tine o relație în vederea căsătoriei. Dacă nu spune ca da, înseamnă că răspunsul e nu. E important dacă poți afla de la cunoștințele ei dacă au divorțat pentru ca soțul a înșelat-o sau ea l-a înșelat. Dacă ea a înșelat, au șanse mari sa pățești la fel.

| Simpatic a răspuns:

Daca esti un baiat ok, nici nu ar trebui sa te complaci intr-o astfel de relatie, mai ales daca tu nu ai fost niciodata casatorit, divortat.
Cauta frate o persoana mai mica putin ca ani decat tine si fara copil!
Vorbesc ca bunica dar inainte era o rusine ca un baiat neinsurat sa ia pe una cu copil.
Acum stiu ca traim in alte vremuri, dar eu nu as pleca capul in nicio situatie.
Sunt atatea femei singure si fara copil si tu alegi tocmai una cu copil, poate nu-i sta gandul la o relatie daca zici ca e singura de ceva vreme, sau poate are pe altii si sta mereu si pune in balanta.
Oricum ar fi, din punctul meu de vedere nu merita.
Daca si tu erai divortat si eventual cu un copil atunci erati pe aceeasi frecventa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lucrurile sunt complicate, de la poate nu mai are chef de relație că vrea să se ocupe de copil până la nu te vrea lanaga copil. Cine știe. Doar daca vorbiți o să afli.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te vrea.

| Holiday a răspuns:

Daca dupa trei saptamani te-ai apucat de declaratii de dragoste si i-ai spus ca nu e cazul de sex momentan, e normal sa te priveasca ca pe un ciudat. Auzi la el, o cunoaste de doar trei saptamani, iar el deja vrea "relatie serioasa". laughing

| iulia0514 a răspuns:

Ști vorba aia "când te arzi cu ciorba sufli și în iaurt " exact asa e cu o femeie care a trecut printr-un divorț!
Ea nu se gândește doar la ea se gândește și la acel copil.
Tu om întreg la minte ai aduce un om străin cunoscut doar de 3 săptămâni în casa ta cu copilul tău? Poate acel om se droghează, bea, fumează sau mai rău poate fi chiar pedofil, criminal etc! Părerea mea e ca ai prea multe pretenții după doar 3 săptămâni și nu știu de unde pui mei o scoateți pe asta cu "oricum nu o ia nimeni cu un copil " de parca acel copil ar avea ciumă

| CleanHeart a răspuns:

Trebuie sa deschizi subiectul asta cu ea și să cauți răspunsurile tot la ea, pune-i incetuc cate o întrebare care te tulbura pe tine și ea trebuie sa îți răspundă sincer, mi se pare normal să fiți amândoi lămuriți și cât de deschiși

Răspuns utilizator avertizat
| DeMicUnC?l?tor a răspuns:

Cănd o femeie te vrea. Va gasi orice cale să fie cu tine.
Cănd nu te vrea, va avea scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simp alert! Pt ce iti voi spune imi vor sari multe fete in cap. Frate, femeia te tine in preajma ei pentru ca mai are si alte optiuni. Esti backup. A ramas gravida cu chad si acum cauta un provider. Sunt absolut sigur ca mai are 2-3 insi in dm'uri care asteapta la fel ca tine. Trebuie sa intelegi ca ia nu mai cauta iubire sau barbat, ia cauta un provaider. Cauta pe cineva care sa investeasca bani, timp si energie intr-un copil care nu este al lui. Fratele meu, daca o abordai acum 7-8 ani nici nu te baga in seama, pentru ca atunci era tanara, fresh si fara obligatii. Avea n optiuni, n baieti frumosi care sa o curteze, sa ii ofere restaurante si vacante. Daca o abordai inainte sa ramana gravida cu chad, ti-o spun fara nici o rautate, sti ce gandea femeia?! Poftim?! Cum sa stau eu cu unul ca tine?! Pai cum ai 25 si nu ai apartamentul tau?! Nu ai bmw?! Nu esti tras la sala?! Nu ai 20 cm?! Acum pentru ea este game over, da te cred ca femeia este inca atractiva, dar sub nici o forma nu mai poate concura cu o tipa de 20 ani, care nu are nici o obligatie. Este constienta ca chad nu o vrea mai mult decat de tavaleala. Fratele meu nu fi fraier, este efectiv roamania plina de single mum, este inflatie. Culmea, acum in 2023, cu atatea metode de contraceptie. Dar na, creste bodycountul, creste si sansele sa ramana gravida sau sa aiba boli venerice. Da un search pe google sa vezi cate single mum sunt in ro, si nr creste de la an la an, si ma refer la single mom din greseala nu din alegere. Chad vine, tineste, loveste si pleaca. Si alti fraieri ii creste copilul. Si mai este o mare problema! MARE! Cum naiba sa te indragostesti in 3 saptamani?! Daca aveai 18-20 intelegeam, dar esti barbat in toata firea. In 3 saptamani nu ai cum sa cunosti o persoana, daramite sa o iubesti. Deschide ochii, fi realist!

| ValentinMihai78 a răspuns:

În primul rând, copilul cât este de copil, adică merge la grădiniță sau clasele primare.
În al doilea rând, cunoști motivele pentru care a divorțat? Ai vorbit cu persoanele din cercul ei de prieteni?
Trei, femeile divorțate cu copil sunt cele mai instabile relații, pentru un alt bărbat.
Acestea pot fi în continuare legate de fostul soț datorită faptului că au ceva comun un copil și pensia alimentară.
Plus, trebuie să vă gândiți că fostul soț e cu ochii pe soție și dacă i se pare ceva suspect, poate intenta acțiune în instanță prin care îi poate lua copilul și o decade din drepturile părintești.
Ea probabil e precaută și nu vrea să aibă probleme cu fostul soț.
Fără s3x poate sta, dar fără copil nu!

Răspuns utilizator avertizat
| Sjhxjcks a răspuns:

Eu zic sa mai astepti nu este usor pentru nimeni in situatia asta mai ales pentru copil