| Payuli a întrebat:

As vrea sa aplic la o facultate de astronomie, dar nu stiu unde in Romania. Dupa aceasta as vrea sa imi incep cariera la ESA (Agentia Spatiala Europeana) unde Romania are drepturi depline si sa ajung astronaut sau la centru de comanda.Va rog nu radeti de mine pana acum am destule cunostinte si cred ca voi reusi. Vreau niste detalii despre facultate si locul ei si cateva informatii, sfaturi suplimentare daca stie cineva.Astept raspunsurile.Cel mai bun raspuns va castiga funda

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

In Romania NU exista facultate "de astronomie". Poti incepe, in Romania, cu facultatea de fizica apoi cauti tot in Romania, un master in fizica gravitationala si astrofizica(daca gasesti!). Alta cale, ar fi ca cea povestita aici :http://www.hotnews.ro/......r-2014.htm

| Payuli explică (pentru alessia5158):

Daca nu primesc alt raspuns mai bun decat al tau pana maine (eu voi decide ora) tu esti castigatorul pangblici.Multumesc mult! Dumnezeu sa te ajute!

| Payuli explică (pentru alessia5158):

Doamnelor si domnilor, castigatorul intrebarii este:"alessia5158"

5 răspunsuri:
| BackAgain a răspuns:

Am auzit ca este la Cluj-Napoca, dar nu sunt sigura.

| Smileygirl23 a răspuns:

Waw. Nu ma pricep deloc la domeniul despre care vorbesti, dar iti doresc mult mult succes si sa reusesti ce ti-ai propus.