| Roadiro a întrebat:

As vrea sa ma fac reprezentant la o firma gen: Avon, Oriflame...

Voi ce imi recomandati?

14 răspunsuri:
| Rizer a răspuns:

Nu ai ce face cu banuti? Gandeste-te ca intr-o afacere mai ai si pirderi, nu toata lumea o sa-ti plateasca la timp comanda si sa pui de la tine banutii o sa te traga in jos! Eu am fost la Oriflame si am pierdut mult, ca sa fac comenzi mari sau cand nu aveam comenzi dadeam pentru mine, si acum am parfumuri sigilate, as vrea sa le vand si n-am cui ca pe criza asta! Cine iti da 70 de lei pe un parfum? Hai sa fim seriosi!

| Rizer a răspuns:

Partenerul meu a fost si el la Avon vreo 2 ani si jumate, in primul an avea comenzi si de 5 milioane,dar bine alerga foarte mult, nu eram cu el atunci dar mi-a povestit, dar pe urma au slabit vanzarile clientii care ii avea fideli s-au lasat de comenzi! Si pana la urma nici pe el nu se antrena ca sa mai faca comenzi mari ca numai avea clienti, a cautat el altii pana cand nu a mai putut de loc! E cam greu e criza mare, oamenii isi cumpara o data la 2-3 luni un parfum/rimel/gel de dus, nu e chiar atat de avantajos.Sau cel putin eu comand odata la 2 luni de vreo 60 de lei strictul necesar si odata la 3 luni imi cumpar un alt parfum, dar scump nu ieftin, prefer aromele mai tari!

| danafatu a răspuns:

Sunt Coordonator Avon de 3 ani si cred ca sunt cea mai in masura sa te lamuresc. Avon e nr 1 in Romania la vanzari directe, datorita raportului bun calitate/pret. Primesti un comision intre 15-40% la produsele comandate, iar pe langa astea si produse cadou! pentru cei care se inscriu in septembrie, oferim un set in valoare de 77 lei la comenzi peste 140..si daca mai adaugi si comisionul, calculul e simplu: comanzi de 140, platesti 100 si mai primesti si un cadou de 77 lei (set planet spa). Pentru detalii ma contactezi la id mess dana. fatu sau nr tel 0731166295. bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| spi a răspuns:

Avon,deoarece este mult mult mai cunoscut si are mai mare succesc

| XDeDeeX a răspuns:

Avon.

| jethebest a răspuns:

Avon..sora mea este reprezentanta si nu isi vede capu` de comenzihappy

| mariaavon a răspuns:

Eu iti recomand sa te faci reprezentant Avon, ai o gama larga de produse, si ieftine si scumpe accesibile pentru orice buzunar, daca doresti te pot inscrie eu:adauga id-ul acesta-mary_papusika23@yahoo.com,si iti voi da toate detalile de care ai nevoie.

| katynegru a răspuns:

Eu iti recomand sa te faci la Avon deoarece este mult ma profitabil si o sa ai vanzare mai mare deoarece produsele nu sunt la preturi exagerate. Eu sunt de 2 ani si imi merge bine si vanzarea si discauntul acum depinde de tine la ce hotarasti!

| PapushaTa a răspuns:

Eu zic sa alegi AVON-ul...Sunt si eu reprezentant...Si intotdeauna am de castigat. Bafta!:*

| SelAnneMarie a răspuns:

Avon este cea mai buna optiune crede-mawinking

| Joanna7 a răspuns:

Eu sunt la avon dar mai bine te-ai informa decat sa intrebi niste persoane care isi dau cu parerea.(:Succes!

| Botos_Paula_1995 a răspuns:

Eu iti recomand ladys....am fost si la avon dar acum sunt multi reprezentanti si nu mai puteam pune comanda...firma nu este atat de cunoscut dar incepe sa castige mult terensi sa prinda din urma avonul oriflame etc. daca vrei sa vezi un catalog si despre ce este vorba lasa`mi un mesaj pe mail : botospaula@yahoo.com sau pe facebook: http://www.facebook.com/paula.botos :*