| jurnalistu a întrebat:

As vrea sa ma fac sofer de tir si vreau sa cunosc avantajele si dezavantajele(doresc sa stiu ce salariu este doar pe tara) ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
O sa incep cu avantajele, deci, un avantah ar fi, ca nu e deloc o munca grea, castigi bine, si mai vezi si tara!
Dezavantaje ar fi ca poate nu ajungi cu saptamanile acasa, ceea ce inseamna ca daca ai iubita sau nevasta, e cam dificil daca nu te intelege, e putin obositor, ca trebuie sa conduci mult, si capul de tir o sa fie casa ta, acolo mananci, acolo dormi, poate acolo te si speli uneori!
Salar, in tara cred ca se ridica la 700 de euro cam asa, depinde si cum esti platit, la km sau la luna, sau in functie de curse, sunt mai multe variante de plata, dar poti sa ajungi si la 1000 de euro, sau chiar sa depasesti!