| PixXxie a întrebat:

As vrea sa stiu care sunt avantajele si dezavantajele daca ma infometez? multumesc, astept raspunsuri.

9 răspunsuri:
| վፀiፀፀ a răspuns:

Avantaje thinking Poti slabi. Iar dezavantaje e ca o faci degeaba fiindca slabesti si cand dai de mancre mananci pana te saturi deci e tot una si iti mai '' strici '' si stomacul. Daca vrei sa faci asta ca sa slabesti nu are rost. Mai bine iti faci un program fix in care sa mananci in cantitati mici. :*

| DNSK a răspuns:

Dati 2 palme si cauta pe net! mai bine t apuci de droguri decat sa lasi mancare! iesi in avataj! ma tot mir ce va trece prin cap! ce-o fi de vina oare?

| PixXxie explică (pentru DNSK):

As fi vrut s-o fac deoarece as vrea sa slabesc..cu toate ca de 4 saptamana am un program fix de gimnastica ..nu prea pot renunta la dulciuri sincera sa fiu ..si in plus nu prea stiu ce fel de dieta sa tin pentru ca sunt diabetica.

| Psychic a răspuns (pentru DNSK):

Nu mai zi de doguri ca poate te ia in serios

| Hash001 a răspuns:

1. Slabesti pe moment si te simti rau
2. Te ingrasi odata cu inghitirea primei firmituri

SFAT: Nu o face.

| PixXxie explică (pentru Hash001):

Multumesc :*

| strengaritzza a răspuns:

Un avantaj este ca slabesti repede, dar te poti imbolnavii. Poti face ulcer la stomac. Daca nu mananci creierul nu iti lucreaza bine.

| Psychic a răspuns:

Medicul specialist pe diabet la care ai fost trebuie sa-ti spuna si dieta sau sa te trimita la un nutritionist.Am inteles ca e chiar recomandata miscarea la diabetici. daca nu e prea grav si esti tanar/a, poti cauta si solutii de vindecare completa, sunt cazuri.
Ecuatia e simpla cu mancarea : Intrari-iesiri = 0, trebuie sa dea 0 sau sa tinda spre zero, altfel te ingrasi sau slabesti si te imbolnavesti mai grav.
Miscarea e cea mai benefica, incearca bicicleta, mi se pare mai putin solicitanta(mai ales la incheieturi).Eu o folosesc si e ok.Am ajuns sa merg si peste 100 km pe zi( la munte). Bafta multa!