| Sandel18 a întrebat:

As vrea sa merg la facultatea de Automatica si Calculatoare in cadrul Universitatii Tehnice Cluj
Ce se studiaza acolo,cat e taxa, care sunt mediile de admitere, din ce se da admiterea, pe siteul lor nu am prea inteles

1 răspuns:
| Adelin24 a răspuns:

Eu sunt anul 1 la Calculatoare engleza Utcn. Se studiază multă matematica {matematici speciale, algebra, analiza} programare un singur curs dar are 6 credite proiectare logica. Taxa e de între 3300 și 4000lei max. Media de admitere la calculatoare a fost 8.78 iar la automatica ceva mai puțin idk 8.4-8.5. Admiterea se sa din matematica. Dacă mai ai întrebări poți să îmi zici